Potery
Podlaha - je to dôležitá, prostredie dotvárajúca vrstva, ktorú všetci vnímame a po ktorej sa pohybujeme. To, čo výrazným spôsobom determinuje výsledné vlastnosti podlahy, sa však nachádza pod ňou – je to poter. Problém poterov spočíva v tom, že v momente aplikácie sú vo forme zavlhnutej zmesi, a preto mnohé stavebné firmy riešia ich dopravu z miesta prípravy na miesto aplikácie manuálne.Tento systém je anachronizmom a pokojne ho možno prirovnať k distribúcii pitnej vody vedrami.
Chcete vidiet ako pracujeme? Pozrite si naše videá : Strojne hladené cementové potery.
Typy poterov
- Cementové potery
- Liate potery - anhydrity
- Spádové potery
- Polystyrénbetóny
- Penobetóny
Technológia
Miešania priamo na stavbe pomocou betónového čerpadla a doprava poteru na určené miesto max do vzdialenosti 100m horizontálne a vertikálne max do 30metrov zaistená strojom
- maximálný výkon spracovateľného poteru až do 250m2 za deň
- vyhotovenie v zateplenom priestore do min nočnej teploty -5C
- cenová výhoda pre stavby všetkých veľkostí
Základom týchto strojov je tlaková nádoba, v ktorej je uložený miešací mechanizmus. Všetky komponenty, vchádzajúce do poteru, sú umiestené do tlakovej nádoby, zavlhčené požadovaným množstvom vody a dokonale premiešané miešacím mechanizmom pracujúcim na princípe núteného miešania. Vlastné miešanie sa uskutočňuje v uzavretej tlakovej nádobe s pretlakom vzduchu približne do 10 barov, kde tlakový vzduch zabezpečuje prevzdušnenie zmesi a tým podporuje jej rýchlejšie a kvalitnejšie premiešanie. Výsledkom spolupôsobenia núteného miešacieho mechanizmu a tlakového vzduchu je kvalitne premiešaná homogénna poterová zmes, ktorá je pripravená na aplikáciu za približne 90 až 120 sekúnd miešania!
Zmes sa dopravuje na miesto použitia tlakovým vzduchom po hadiciach. V skutočnosti miešacia lopatka vtlačí dávku poterovej zmesi do vyústenia tlakovej nádoby, v ktorom je posunutá tlakovým vzduchom. Za ňou nasleduje ďalšia dávka zmesi a opäť vzduch. Takto sa zmes dopraví na koniec hadice, ktorej vyústenie je tangenciálne pripojené k rotačnej ploche. Tu odovzdá svoju kinetickú energiu získanú dopravou a padá na miesto použitia.
Strojne hladené cementové potery
Autor: Norbert LACZÓ, konateľ spoločnosti ESTRIT spol. s r.o.
V priebehu výstavby alebo rekonštrukcie akejkoľvek budovy narazíme skôr či neskôr na problém ako realizovať podlahu a zabezpečiť dostatočnú rovinatosť pre pokládku ďalších vrstiev. Popri tradičných výrobcoch suchých zmesí dodávaných vo vreciach alebo síl sa ponúka možnosť použitia čerstvých cementových poterových podlahových zmesí, ktoré sú vyrábané na stavbe a dopravované na miesto pokládky dopravným čerpadlom na zavlhnuté zmesi, kde sú cementové potery odborne ukladané a strojne hladené. Tieto cementové potery prinášajú urýchlenie výstavby, zníženie nákladov na stavbu, zvýšenie kvality stavebného diela a pri zadaní špecializovanej firme v neposlednom rade aj jednoduchosť implementácie.
Celý článok na www.akobyvat.sk
Dieslové čerpadlo BRINKMANN Estrich Boy DC 260/45
Novinkou je bezprašné nasávanie vzduchu zhora, čím sa uchovává čistý vnútorný priestor motora. Chladič dieselového motora s kvapalinovým chladením je taký veľký, že neohrozí prehriatie stroja. Podvozok EstrichBoya sa priraďuje k robustným typom vo svojej triede. Nízke ťažisko a celistvosť zariadenia umožňujú jednoduchú manipuláciu so strojom na stavenisku.
Technický popis:
Výkon:
- Dopravné množstvo 4,0 m3/h,
- Dopravná vzdialenosť 170 m
- Dopravná výška 30 m
- Hmotnosť: 1480 kg
- Dĺžka: 4000 mm, šírka: 1480 mm, výška: 1380 mm